Katarzyna Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psychotraumatolog, psycholog
średnia 5 z 1 ocen
Konsultacja indywidualna • 180 zł
Zakres pomocy
- Trauma PTSD
- Trauma wczesnodziecięca C-PTSD
- Choroby Psychosomatyczne
- Choroby przewlekłe
- Zawody pomocowe
Jestem psychologiem, psychotraumatologiem oraz psychoterapeutą w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii w nurcie integracyjnym, systemowym, akredytowanym przez z Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Specjalizuję się w pracy indywidualnej:
- z osobami z doświadczeniami traumatycznymi (PTSD)
- z osobami z doświadczeniami traumy złożonej (C-PTSD) relacyjnej i wczesnodziecięcej w tym przemocy domowej i choroby alkoholowej w rodzinie
- z osobami doświadczającymi silnego, długotrwałego stresu, jak również z osobami w tym z pracującymi w zawodach medycznych i pomocowych (także w kontekście wypalenia zawodowego)
- z rodzicami przeżywającymi wyzwania w doświadczaniu rodzicielstwa oraz kobietami z doświadczeniem traumy okołoporodowej
- z osobami chorującymi przewlekle
- z osobami z niepełnosprawnością wrodzoną i nabytą oraz z osobami pełniącymi rolę opiekunów osób z niepełnosprawnością i chorujących przewlekle
- z osobami w żałobie i po stracie
- z osobami korzystającymi ze wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC).
W pracy terapeutycznej ważne jest dla mnie zindywidualizowane podejście oraz empatyczne towarzyszenie drugiej osobie w procesie zmiany. Wykorzystuję strategie i narzędzia z różnych podejść starając się maksymalnie dostosować je do potrzeb konkretnej osoby. Bliskie jest mi także podejście związane z pracą z ciałem w procesie psychoterapii.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami osób z niepełnosprawnością, chorujących przewlekle, z chorobami rzadkimi i letalnymi, oraz z osobami w spektrum autyzmu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując między innymi w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom w Krakowie, przedszkolach i szkołach specjalnych, prowadząc własną praktykę i współpracując z licznymi ośrodkami terapeutycznymi i hospicjami. Od 2019 roku pełnię funkcję Wiceprezesa Zarządu Fundacji „generAACja" Fundacji na rzecz Zawsze Dostępnej Komunikacji (AAC) i Technologii Wspomagającej (AT).
Jestem międzynarodowym trenerem metody PODD, autorką licznych szkoleń autorskich i artykułów z zakresu roli komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) w pracy terapeutycznej z osobami z niepełnosprawnościami.
Ukończyłam studia na kierunkach: pedagogika specjalna (oligofrenopedagogika), pedagogiką przedszkola i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie; logopedia kliniczna na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, psychologia oraz psychotaumatologia na Collegium Humanum w Warszawie. Odbywałam liczne praktyki i staże między innymi w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego w Krakowie, Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, oraz Klinice Geriatrii i Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, jak również stale poszerzam swoją wiedzę i kompetencje poprzez udział w szkoleniach, kursach, czy grupach warsztatowo-superwizyjnych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.